Барселона записа измъчен домакински успех с 4:2 над Валенсия в последния мач от

...

Барселона с трудна победа у дома

Барселона записа изстрадал домашен триумф с 4:2 над Валенсия в последния мач от 33-тия кръг на Ла Лига, с което си върна второто място от Жирона преди директния конфликт сред каталунски отбори в събота. Подобно на предходните си две срещи, в които бяха изгубили от Пари Сен Жермен и Реал Мадрид, “блаугранас ” направиха няколко груби неточности, които бяха напът да ги провалят още веднъж, защото при започване на втората част те губеха с 1:2. След това обаче Роберт Левандовски взе нещата в своите ръце и наниза три попадения, предава Спортал.

За обрата през второто полувреме спомогна и изгонването на вратаря на Валенсия Гиорги Мамардашвили в края на първата част. Фермин Лопес беше извел Барса напред в 22-рата, само че единствено пет по-късно стражът на домакините Марк-Андре тер Стеген допусна изумителна неточност, след която Уго Дуро изравни. В 38-ата Валенсия дори поведе след попадение на Пепелу от дузпа, отсъдена за остро нарушаване на Роналд Араухо, което беше сходно на това, поради което получи червен картон против ПСЖ.

Тази победа за отбора на Чави въпреки всичко ме изключва разновидността още през идния уикенд Реал Мадрид да завоюва купата. За тази цел ще е задоволително “кралете ” да надвият Кадис на “Бернабеу ”, а Барса да не завоюва на терена на Жирона.

Не се оправдаха упованията на испанските медии, че Роберт Левандовски ще остане запаса, тъй като нападателят е титуляр. Фермин Лопес също стартира, а на пейката е Педри. Валенсия също има защо да играе, тъй като е на 4 точки от шестото място, което праща в Лигата на конференциите. Уго Дуро, който има 12 гола в шампионата до момента, повежда офанзивата на “прилепите ”.
Източник: petel.bg